כתיבת קורות חיים של מנהל אספקה

Share This Post

מנהלי האספקה הם המובילים הלוגיסטיים בהיבט של תמיכה בליבת העשייה של הארגון הם הזרוע התומכת, המאפשרים את אורך הנשימה, ובזכותם הארגון יכול לנוע קדימה.

מנהלי האספקה הם המובילים הלוגיסטיים בהיבט של תמיכה בליבת העשייה של הארגון הם הזרוע התומכת, המאפשרים את אורך הנשימה, ובזכותם הארגון יכול לנוע קדימה.

על מה לשים דגש בעת כתיבת קורות חיים של מנהל אספקה?  מהם תחומי האחריות שלו? מהן דרישות התפקיד? ואיזו השכלה תסייע לו להתקבל לתפקיד?

מעבר להשכלה רלוונטית, פירוט הניסיון והתפקידים השונים, ידיעת השפות ושליטה במערכות מידע הפרמטר החשוב ביותר, שבעלי עסקים מחפשים הוא ניסיון רלוונטי לתעשייה, אליה מתמודד בעל התפקיד.  מנהל שרשרת אספקה מתחום הקמעונאות, יתקשה להבין את אופן ניהול שרשרת האספקה כפי שהיא מתבצעת בעולם ההייטק. שכן משמעות הכרת התעשייה על כלל מוצריה, משתניה, לקוחותיה ואופן הפעילות שבה, הוא זה שינבא את מידת ההתאמה לתפקיד.

מהם תחומי האחריות של מנהל האספקה בארגון?

מנהל האספקה בארגון מתכלל את ההיבטים הלוגיסטיים:

  • מלאי – אחראי על בעלי תפקידים מתחום ניהול המלאי לרבות מנהל המלאי, מחסנאי, מלגזן ומלקטבקרה על ספירות מלאי, מתן מענה וחקירה במקרה של מציאת חוסר בספירות.
  • רכש – אחראי על מנהל הרכש ועובדיו לרבות הקניינים, אשר מבצעים את הזמנות הרכש בפועל ואוספים הצעות מחיר מספקים. מהווה בדרך כלל, אחד מהמאשרים הסופיים של הזמנות רכש בעלות סכום גבוה במיוחד.
  • איכות– אחראי על מנהל מחלקת בקרת האיכות בארגון, היא מחלקת הארגון והשיטות, היא מייעצת לבעלי תפקידים, כיצד ניתן להשתמש נכון במוצרים אותם מפיק הארגון.
  • קטלוגים – אחראי על מנהל הקטלוגים, אשר מעדכן את המק"טים, המפרטים הטכניים, ומקים פריטים חדשים במערכת.
  • הזמנות מכירה – אחראי על מנהל מחלקת הזמנות מכירה, אשר עובדים במקביל עם חברות השילוח, ואחראים על החזרה והעברת פריטים בין הסניפים השונים של העסק.

כל החלטה כלכלית, שינוי ארגוני, ייעול תפעולי, עובר דרכו, ונדרש לעצתו.

דרישות תפקיד מקובלות בשוק למנהל אספקה, קורות חיים של מנהל אספקה נדרשות לכלול את הפרטים הבאים:
ניסיון ניהולי, המתאים לאופי פעילות הארגון, גלובאלי מול לוקאלי.  ניסיון בעבודה עם מערכות ERP המקובלות בשוק הישראלי, פריוריטי, NAV, SAP Business, Oracle ועוד. לעיתים נדרש ניסיון או ידע במערכות להנהלת חשבונות כמו "חשבשבת" ( בהתאם לגודל הארגון). נכונות לעבוד שעות נוספות או שעות לא שגרתיות. נכונות לנסיעות לחו"ל, בעיקר כאשר מדובר על ארגון גלובלי, בעל סניפים ברחבי העולם. על אף שרוב תפקידו של מנהל האספקה מרוכז בתכלול וניהול מערך האספקה בארגון, הוא נדרש  לניסיון תפעולי, בין אם מדובר בתפקידים קודמים כקניין, מנהל מלאי, מנהל קטלוגים וכולי.

ההשכלה הנדרשת למנהל אספקה היא בדרך כלל תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול ו/או תואר שני, בהתאם לגודל הארגון, ו/או תואר בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים.

More To Explore

תהליכי רכש בשילוב AI

תהליכי רכש בשילוב AI

מהפכה ברכש עם בינה מלאכותית: קפיצת מדרגה אסטרטגית בסביבה העסקית המהירה של היום, תהליכי רכש עוסקים לא רק בחיסכון בעלויות אלא גם במינוף הטכנולוגיה ליתרונות

קרא עוד »
RPA

RPA

פתיחת יעילות ברכש: היתרונות של RPA בנוף העסקי המתפתח במהירות, RPA, או Robotic Process Automation, התגלה ככוח טרנספורמטיבי. מייעול התפעול ועד לשיפור הפרודוקטיביות, RPA מחולל

קרא עוד »